5 причин вибрати гібрид РЖТ Волльф
1. Стабільно високий результат урожайності в різних зонах вирощування
РЖТ Волльф – це пластичний гібрид, який демонструє відмінні результати у зовсім різних ґрунтово-кліматичних умовах у більшості регіонів України.
Впродовж останніх років динамічно зростає популярність гібрида РЖТ Волльф. Тільки 2021 року посівні площі, засіяні гібридом соняшнику РЖТ Волльф, зросли на 70% (відносно 2020 року). Ця тенденція продовжилася і 2022-го, коли посівні площі під гібридом РЖТ Волльф збільшилися ще на 72% (проти 2021 року).
2022 року гібридом соняшнику РЖТ Волльф було засіяно до 1000 полів у різних регіонах України, загальною площею понад 70 000 га.
Така тенденція зумовлена перевагами гібрида – урожайність РЖТ Волльф на порядок вища від середньої врожайності соняшнику в регіонах (згідно з даними статистики МінАПП за 2021 р.):
- на 9% вища у Західному регіоні – Волинська, Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська області;
- на 10% вища у Центральному регіоні – Вінницька, Житомирська, Київська, Черкаська області.
Наведемо кілька прикладів урожайності (2021 рік):
- 42 ц/га (на площі 225 га) — ТОВ «Сільгосптехніка Нова», Володарський район, Київщина;
- 42 ц/га (на площі 425 га) — ТОВ «Сігнет Центр», Попільнянський район, Житомирщина;
- 46 ц/га (демо) — ФГ «Білінського», Козятинський район, Вінничина;
- 36 ц/га (на площі 120 га) — ТОВ «Трайгон Фармінг Харків», Богодухівський район, Харківщина;
- 35 ц/га (на площі 830 га) — ТОВ «Агропрайм», Савранський район, Одещина;
- 40 ц/га (на площі 65 га) — ПП «Качан-07», Козівський р-н, Тернопільщина;
- 36 ц/га (на площі 200 га) — ФГ «Хомяк», Червоноградський р-н, Львівщина.
Не дивно, що гібрид завоював високу прихильність аграріїв — 8 із 10 задоволені результатом і планують сіяти його наступного року.
2. Дуже високий вміст олії – генетична особливість гібрида РЖТ Волльф
Вміст олії — це ключовий фактор економічної зацікавленості у вирощуванні соняшнику. В умовах війни він стає ще більш важливим, адже вищий рівень олійності дає змогу частково перекрити виробничі витрати на досушування та транспортування. Як показав сезон 2022 року, висока олійність була ключовою перевагою в умовах проблем із реалізацією вирощеної с.-г. продукції.
Мінімальний стандарт вмісту олії, який встановлюють переробники, – 46%. Середній рівень олійності серед усіх гібридів соняшнику, представлених на ринку України становить орієнтовно 49,5%.
Насіння РЖТ Волльф у середньому має вміст олії 53,5%, а максимум може досягати 56%. Отже, прибавка завдяки генетиці гібрида – понад 4% олійності.
До того ж, генетична стійкість та витривалість до несприятливих умов вирощування РЖТ Волльф гарантує стабільні результати за будь-яких умов.
3. Висока толерантність до фомопсису – відмінна стійкість до вилягання
РЖТ Волльф має високу толерантність до фомопсису, що забезпечує відмінну стійкість рослин до вилягання.
Фомопсис соняшнику – небезпечна хвороба, яка викликає згинання та переломлення стебел, появу на листках некротичних плям великого розміру.
Окрім прямих втрат урожаю від надламування уражених стебел, пошкодження кошиків і вилягання рослин, унаслідок поживного дисбалансу знижуються посівні якості та погіршуються товарні властивості насіння: маса тисячі насінин зменшується в 1,5-2 рази, а олійність — на 4,5%.
Завдяки сильній генетиці та фунгіцидному контролю навіть у тих регіонах, де ураження посівів фомопсисом дуже високе, посіви РЖТ Волльф залишаються майже неураженими.
4. Оптимальна висота та рання група стиглості як додаткові переваги
РЖТ Волльф є гібридом із висотою рослини нижче за середню. Така архітектура робить соняшник стійким до стеблового вилягання, а також робить процес збирання врожаю зручнішим, оскільки залишається менше рослинних решток. Окрім цього, компактні рослини споживають менше поживних речовин, ніж високі, що знижує кількість необхідних добрив, а також не мають потреби у додатковій рістрегуляції.
Гібрид невибагливий до рівня мінерального живлення та технології обробітку ґрунту, що в умовах сезону 2022–2023 років чи не найвагоміша перевага.
Крім того, РЖТ Волльф належить до соняшнику ранньостиглої групи, однак не поступається потенціалом середньостиглим гібридам. Зауважте, упродовж останніх років через критичні умови в період формування врожаю агровиробники, котрі висівають середньостиглі та пізні гібриди, не отримують заплановану врожайність. Саме тому відведення хоча б 30% площ під ранньостиглий гібрид РЖТ Волльф є диверсифікацією ризиків під час вирощування соняшнику в складні сезони. Зважаючи на кліматичні зміни, які ми простежуємо впродовж останніх років, ранні гібриди стають актуальними та більш розповсюдженими, особливо в зоні Лісостепу та Полісся.
Також і більш раннє збирання дає змогу провести його з меншими втратами насіння, без ураження хворобами, що чатують соняшник наприкінці літа. Крім того, це підвищує якість посіву наступної озимої культури, завдяки тому, що ці гібриди раніше звільняють поле.
РЖТ Волльф за результатами багатьох як товарних, так і дослідних посівів є одним із найкращих на ринку серед ранньостиглих гібридів соняшнику.
5. Насіння відмінної якості вже готове до відвантаження
Важливо, що цей гібрид демонструє не лише високу, а й стабільну врожайність, тож кожен агровиробник може бути впевненим у відмінних результатах протягом багатьох сезонів.
Всупереч цьогорічним прогнозам дефіциту насіння соняшнику через складні погодні умови 2022 року в Україні та багатьох інших країнах Європи, насіння РЖТ Волльф уже готове до відвантаження у достатній кількості та найвищої якості.
Це завдяки тому, що вирощене в регіонах, які не постраждали від несприятливих кліматичних умов 2022: насіння має сильну генетику, високу енергію проростання, дозволяє отримати гарні рівномірні сходи та сповна розкрити потенціал високоврожайних рослин.
Звертайтеся до представників компанії «РАЖТ Семенс-Україна» та офіційних дистриб’юторів та зробіть правильну інвестицію у сезон 2023 року, висіявши на своїх полях гібрид соняшнику РЖТ Волльф.